Rejestracja pojazdu sprowadzonego

Profesjonalna rejestracja samochodu sprowadzonego

Profesjonalna pomoc w rejestracji samochodu z zagranicy- istotne kwestie

Czy wiesz, że rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy obejmuje szereg działań, których prawidłowy przebieg gwarantuje zarówno formalne, jak i prawne dopuszczenie pojazdu do ruchu po sprowadzeniu z innego kraju?

Specjaliści MotoMee oferują wszechstronne działania w tej dziedzinie, usprawniając realizację planów naszych Klientów oraz zapewniając profesjonalną pomoc na niezwykle korzystnych warunkach.

Nasze usługi dotyczą nie tylko samych formalności dopełnianych w Polsce, ale także wszelkich innych działań od momentu zakupu auta. Dokładnie znając specyfikę branży, zapewniamy fachową obsługę, abyś mógł jak najszybciej cieszyć się z jazdy nabytym autem z zagranicy!

Po zakupie samochodu opłaceniu akcyzy w odpowiednim organie podatkowym oraz zleceniu tłumaczeń przysięgłych poszczególnych dokumentów i uzyskaniu wymaganych potwierdzeń i zaświadczeń kolejny etap stanowi wizyta w wydziale komunikacji. Doświadczeni eksperci naszej firmy dokonują wszelkich opłat administracyjnych i ewidencyjnych w celu sfinalizowania rejestracji i dostarczenia Ci kompletu potrzebnych dokumentów, dowodu rejestracyjnego oraz tablic rejestracyjnych. Stawiając na usługi MotoMee, możesz być pewien wiarygodnej wyceny oraz współpracy opartej na kompetencjach i doświadczeniu w rejestracji aut zagranicznych.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Na czym to polega?

Przygotowanie

Podczas pierwszej wizyty spotykamy się, aby ustalić, jakie dokumenty będą potrzebne. Wypełniamy stosowne wnioski i upoważnienia, żeby sprawnie przeprowadzić cały proces w Państwa imieniu. Składamy przygotowaną dokumentację i załatwiamy pierwsze formalności w urzędach.

Dokumenty

Dostarczamy zagraniczny dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeśli została wydana. Następnym etapem jest regulacja kwestii związanych z ubezpieczeniem obowiązkowym OC, oraz udanie się na przegląd techniczny auta, jeśli zachodzi taka konieczność.

Formalności

Podczas 2 wizyty w wydziale komunikacji, odbieramy właściwe tablice rejestracyjne i naklejkę identyfikacyjną na szybę. Odbiór dowodu rejestracyjnego stanowi domknięcie kwestii formalnych, o których będziesz informowany na bieżąco poprzez ustalenie szczegółów, szczególnie w zakresie warunków ubezpieczenia pojazdu.

Co należy przygotować?

W przypadku importowanego pojazdu Wydziały Komunikacji wymagają przedłożenia co najmniej następujących dokumentów w celu wykonania rejestracji pojazdu:

 • Potwierdzenie nabycia samochodu- umowa sprzedaży bądź faktura
 • Dowód rejestracyjny
 • Kartę pojazdu, o ile została wydana
 • Wcześniejsze tablice rejestracyjne
 • Potwierdzenie opłacenia podatku akcyzowego lub dokument potwierdzający zwolnienie z akcyzy
 • W przypadku samochodów sprowadzanych spoza Unii dowód odprawy celnej
 • Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego (w przypadku pojazdów importowanych np. z USA wymagana jest dodatkowo rejestracja czasowa),
 • Dowód tożsamości lub paszport do wglądu
 • Tłumaczenie przysięgłe dokumentów sporządzonych w języku obcym
 • Inne dokumenty w zależności od danej sprawy

Druki

​Dlaczego warto z nami współpracować?

Oszczędność czasu

rejestracją pojazdów w Urzędzie skarbowym, Urzędzie celnym i Wydziale komunikacji – od złożenia wniosków po odbiór tablic i dowodu rejestracyjnego.

Kompletne dokumenty

Rejestrację samochodu z zagranicy utrudnia duża ilość formalności. Wiemy, jak wypełnić druki i jakie wnioski przygotować. Po zakończeniu całego procesu przekazujemy wszystkie potrzebne dokumenty.

Indywidualne podejście

Nie w każdym przypadku procedura wygląda tak samo. Dzięki doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc nawet z bardzo skomplikowanymi problemami podczas rejestracji pojazdów.

Sprawdź też:

  Napisz do nas

  *pole obowiązkowe